Alice III. - preludium

21. listopadu 2015 v 8:45 | alice123 |  Alice
Mnohým z vás se Alice líbila. No nevím, jsem te´d dost jiná, než když jsem ji psala, ale celé roky mě trápilo (!), že je Kate tam "kdesi". Proto se pokusím ji vrátit zpět...
Za komentáře budu vděčná.
Pro Sib, čekala dlouho, snad o to ještě bude stát.
Nikdy bych neřekla, že se k tomuhle všemu vrátím. Po všech těch letech mi i moje reálné vzpomínky voní spíš jako fantazie nebo zlý sen, než jako skutečnost. Ačkoli deník mám stále u sebe v tom samém voděodolném sáčku, do kterého jsem ho dala tehdy v tom vlaku, není to nic víc než starý sešit. A já už mám s tou Alicí z jeho stráněk společného jen velmi málo. Přesto jsem zpátky.


Vůbec netuším jak začít, netuším, komu píšu tahle slova a jestli jejich napsání bude mít vůbec nějaký smysl. Protože můj život měl po celé roky smysl a teď ho náhle nemá, všechno je jinak, ne jen vzhůru nohama, ale úplně jinak. Snažím se ve svém vyprávění vyhnout lacinému patosu a bombastickým prohlášením, která tak nesnáším v dnešních zprávách a novinových titulcích (bože, asi už jsem vážně mimo, co to tady melu!), ale jedno napsat musím. Klidně jen sama pro sebe a bez ohledu na cokoli.

A všechno, co se za celé ty roky dělo, všechno, co jsem pokládala za jisté a neměnné, co tvořilo ochrannou klec skutečnosti, je pryč. A dvacet let, které uplynuly, dvacet let, KURVA DVACET LET, kdy jsem myslela, že můžu žít obyčejně podělaný a tuctově nudně nešťastný život, je v nenávratnu a vlastně ztracených.


Protože JE TO ZPĚT.

Kdybych ještě věřila, že je se k čemu modlit, kdybych věřila, že někdo tam nahoře poslouchá a má tu zatracenou moc změnit COKOLI, zastavit tohle všechno, strávila bych klidně zbytek života na kolenou v nějakém podělaném kostele. Ale tam nahoře nic není, jediné čím jsem si teď jistá, jsem já. Zmatená, vyděšená skoro čtyřicetiletá ženská, která už nemá tu sílu a energii jako kdysi. Ani tu víru v dobro a lásku. A která už se "naučila", že Kate vlastně nikdy nebyla.Kate, jak mám vědět, co mám dělat? Jsi tam? Tam v bezčasí? Byla jsi kdy vůbec? Nebo jsi vždycky byla jen sen? Potřebuju pomoc, Kate…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama