Molekuly a Schrödingerova kočka

8. února 2013 v 7:42 | alice123 |  Třetí myšlenky
Molekuly. Ačkoli by asi bylo lepší napsat částice. To jsme my. My všichni, kteří se potkáváme...Trochu by z toho na člověka padal smutek... Smutek z toho, že se vzájemně dotýkáme a potkáváme jen jako ty molekuly plynu. Náhodné srážky a spojení. Na omezeně dlouhou dobu.
Spojení daná vzájemnou enegrií - přitažlivostí. Kladného a záporného pólu. Energií vůně, doteku slov. Tance v listopadové mlze, kolotoče na Matějské, holubího peří a listí na Vltavě, železničního mostu a bolesti duše...

Je bláhové spoléhat na sílu přitažlivosti.
Nic nezmohou pokusy zamknout ji. Ani nejpevnější zámek nazabrání přeměně energie.
Vazby vznikají a zanikají.

Rozhodnutí.

Je možné. Rozhodnout se vytvořit i nevytvořit. Přitažlivost i odpudivost částic, plus a mínus, touha a strach. překonání ochranného obalu, spojení... Vazba. Iontová protikladů nebo kovalentní souladu?

Křehká pouta sil, energetických vlákýnek. Často spíš tušení možnosti, když se rozbíháme v cyklotronu života, abychom zkusili a zavíráme oči. Dokud se nepodíváme, možná tam je. Vazba
Schödingerova kočka. Živá i mrtvá zároveň. Moci ji tak vzít do náruče, pohladit její kožíšek. Ale my přece nesmíme otevřít krabici. Protože dokud se nepodíváme, žije.

Molekuly, částice, živá i mrtvá kočka, energie, vazby. Strach.

Cyklotron života. Když dost urychlíme svoji energii, možná... Možná se srazíme s částicí se kterou se spojíme a... nebudou z nás jen kvarky nebo výbuch energie.

A nebo...

Můžeme vzít kočku do náruče. pohladit její kožíšek, nezkoumat, zda žije nebo ne. Otevřít krabici - je tam. A my s ní. Živí i mrtví, na základě rozhodnutí být jen částicemi, které letí se zavřenýma očima, strachem zavření a bojíme se i doufat.

Strach.

Otevřeme oči?

Někam letíme. Chci se dívat kam. I kdybych neviděla částici, chci vidět kam letím.
Nezavírat oči.

Se Schrödingerovou kočkou v náručí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama